Obecnie na całym świecie istnieje trend ogólnej cyfryzacji życia, w tym także fotografii. Fotografia analogowa pozostała jedynie dla pasjonatów oraz uczniów i studentów uczelni o profilu artystycznym. Jednakże sentyment za klasycznymi zdjęciami z dzieciństwa oraz dawnymi czasami, kiedy fotografia dostępna była jedynie w formie papierowych zdjęć, powoduje, że tradycyjne zdjęcia ciągle są chętnie drukowane.
- Dlaczego tradycyjne zdjęcia są wciąż popularne?
- Jak można w prosty sposób powiększyć swoją fotograficzną kolekcję?
- Jak właściwie przechowywać papierowe zdjęcia?
Dlaczego tradycyjne zdjęcia są wciąż popularne?
Dzięki temu, że każdy z nas posiada aparat cyfrowy, obecnie robimy coraz więcej zdjęć. Do zrobienia ciekawego zdjęcia możemy użyć cyfrowej lustrzanki lub chociażby aparatu wbudowanego w smartfon, który zawsze nosimy ze sobą. Większość z nas posiada swoje profile na portalach społecznościowych takich jak Facebook, czy Instagram. W ostatnich czasach niezwykle popularne stało się umieszczanie na Facebooku swoich czarno-białych zdjęć z dzieciństwa na swojej osi czasu. Właśnie dzięki temu specjalnemu sentymentowi za przeszłością, tradycyjne, papierowe zdjęcia ciągle cieszą się niebywałą popularnością.
Jak można w prosty sposób powiększyć swoją fotograficzną kolekcję?
Jeżeli posiadasz dużą kolekcję cyfrowych, fotograficznych plików, ale pragniesz je zamienić w papierowe fotografie, to powinieneś zdecydować się na wywołanie zdjęć. Najłatwiej i najszybciej możesz zrobić to przez internet.
Zamiast przechowywać je na swoim komputerowym dysku, karcie SD lub na innych nośnikach danych, warto zdecydować się na wydruk stylowych, papierowych zdjęć w wybranych przez siebie formatach. Wygodna usługa, jaką jest wywoływanie zdjęć online, sprawia, że niezwykle szybko i wygodnie możesz powiększyć swoją fotograficzną kolekcję. Wiele internetowych laboratoriów fotograficznych zapewnia szereg kompleksowych usług, w tym także wywoływanie zdjęć online. Dlatego też z dużą łatwością możemy zamówić papierowe odbitki i nawet w ciągu 24h mieć je we własnym domu. Oczywiście po wydrukowaniu należy o nie właściwie zadbać i dobrze je zabezpieczyć, aby cieszyć się nimi jeszcze przez kolejne lat.
Jak właściwie przechowywać papierowe zdjęcia?
Papierowe zdjęcia wymagają specjalnej oprawy i właściwego przechowywania. Dlatego też warto je odpowiednio zabezpieczyć.
Oto kilka wskazówek:
- Jeżeli zdecydowałeś się na mniejsze formaty zdjęć takie jak np. 9X13 lub 10X15 cm to najlepiej będą one zabezpieczone i równocześnie elegancko wyeksponowane w albumach fotograficznych. Taki sposób przechowywania zapewni skuteczną ochronę Twoich zdjęć na długie lata. Odpowiednia oprawa doda również zdjęciom głębi i charakteru. Pięknie wyeksponowane fotografie to z całą pewnością niepowtarzalna pamiątka, którą możemy się cieszyć razem z całą rodziną. Warto jednak pamiętać, że istotne jest, aby albumy były przechowywane w suchym, odpornym na wilgoć pomieszczeniu.
- Jeśli posiadasz ulubione zdjęcia, którymi chciałbyś podzielić się z innymi, to zdecyduj się na wywołanie zdjęć w dużych formatach XXL. Duże formaty możemy w bardzo dobrych cenach, zamówić online. Jeśli wybrałeś już format panoramiczny, format kwadratowy lub zwykłe powiększenia i zakupiłeś odpowiednie ramy, to pozostaje tylko zawieszenie ich na ścianie. Taka niepowtarzalna kolekcja nie tylko cieszy oko, ale także sprawia, że Twoje fotografie będą właściwie zabezpieczone przed zniszczeniem.
- Kolejnym pomysłem na przechowywanie papierowych zdjęć są ozdobne pudełka na fotografie. Są one zazwyczaj powleczone ozdobnym materiałem. W taki sposób zapakowane zdjęcia mogą także stanowić elegancki i niepowtarzalny prezent dla bliskiej osoby. Warto także poprzekładać zdjęcia pergaminowymi karteczkami, dzięki temu skutecznie ochronimy ich powierzchnię i unikniemy ich sklejania.
Zdecydowanie warto więc nieco bardziej się zaangażować i poświęcić trochę czasu na odpowiednie zabezpieczenie swoich papierowych zdjęć, aby uchronić je przed zniszczeniem. Pozwoli to nam ocalić swoje wspomnienia zapisane w fotograficznych kadrach od zapomnienia.
Życzymy więc wielu kreatywnych pomysłów!